Opis programu:
Czym jest program zaangażowania i upełnomocnienia współpracowników?
Ten program ma na celu przedstawienie ramowych warunków wsparcia, jakie możemy Państwu udzielić w zakresie zarówno zapoznania się, umocnienia oraz poszerzenia praktycznego zastosowania metod zarządzania z rodziny Employee Engagement i Employee Empowerment. Metody te, uzupełnione o obszary innowacji produktowej oraz ciągłe doskonalenie kompetencji, pozwalają skutecznie prowadzić do realizacji Państwa celów biznesowych.
Pełny plan współpracy:
(Możliwe jest wybranie pojedynczych składowych)
Rekonesans aktualnej sytuacji, wyzwań i oczekiwań. Forma audytu, która poprzez serię spotkań i wywiadów z kluczowymi interesariuszami oraz przedstawicielami zespołów, pozwala zobrazować aktualne wyzwania organizacyjne oraz oczekiwania kadry kierowniczej porównując je względem aktualnego środowiska pracy. (opcjonalnie) Rezultatem zapoznania jest zwięzły raport stanu aktualnego, wraz z rekomendacjami pierwszych kroków niezbędnych do osiągnięcia stanu docelowego.
Szkolenia, które pozwalają zbudować wspólną bazę wiedzy i umiejętności niezbędnych do skutecznego stosowania czy to konkretnych metod i praktyk, jak również warsztaty specjalistyczne zarówno dla przedstawicieli biznesu, jak i pionów odpowiedzialnych za realizację projektów/działań operacyjnych.
Mentoring i Coaching, czyli wsparcie konsultanta w Państwa siedzibie, który zależnie od obranej formy współpracy - na co dzień, bądź doraźnie - pomaga stosować nową wiedzę, systematycznie ją uzupełniać oraz przede wszystkim utrwalać dobre praktyki i zapobiegać powracaniu do dawnych, mniej skutecznych przyzwyczajeń.
Ciągły Rozwój (zaawansowane szkolenia i warsztaty), pozwalający wprowadzić środowisko organizacji stale doskonalącej się, poszerzające swoją wiedzę i kompetencje.
Cele doradztwa:
Jakie wyzwania adresujemy?
- Jak mogę określić rolę liderów oraz managerów w zwinnej organizacji?
- Jak mogę analizować co motywuje członków zespołów do działania?
- Jak mogę ulepszyć współpracę i budować zaufanie?
- Jak mogę definiować i mierzyć realizację celów strategiczne, angażując do tego ludzi?
- Jak mogę rozwijać kompetencje ludzi i mierzyć postęp ich osiągnięć?
- Jak mogę kształtować płaską strukturę organizacji i wciąż osiągnąć wzrost organizacji?
- Jak mogę wynagradzać i doceniać współpracowników w transparentny sposób?
- Jak mogę utworzyć inicjatywę zmiany, dopasowaną do naszego unikalnego środowiska?
- Jak mogę przeprowadzić strategiczne i taktyczne planowanie zmiany lekkimi narzędziami?
- Jak mogę koordynować, monitorować i mierzyć wiele jednoczesnych eksperymentów dla zmian?
Czas trwania programu:
Typowy minimalny okres intensywnego wsparcia konsultanta to 3-6 miesięcy. Jest to czas jaki zwykle jest potrzebny zespołom na wykształcenie praktyk.
Typowe zaangażowanie konsultanta w tym okresie to średnio 2-3 dni w tygodniu – początkowo częściej i z czasem coraz rzadziej. W naszej praktyce staramy się stosować minimalny pakiet wsparcia w wysokości 20 osobodni, zwykle wykorzystywany w ciągu 2-3 miesięcy.
Grupa docelowa:
Doradztwo przeznaczone jest dla:
- agentów zmiany, agile coachów, scrum masterów,
- liderów / menedżerów działów i zespołów,
- kadry zarządzającej organizacją,
- przedstawicieli działów spoza IT jak np. sprzedaż, marketing.
Wymagania wstępne doradztwa:
Sukces programu determinuje:
- ustalenie sponsora dla programu,
- zapewnienie budżetu dla szkoleń i doradztwa,
- zaangażowanie liderów oraz menedżerów wyższego szczebla,
- otwartość na podejście adaptacyjne w trakcie zmian.
Organizacja usługi:
Wsparcie doradcze będzie realizowane w siedzibie zamawiającego. Zakres prac zostanie uzgodniony indywidualnie w zależności od Państwa potrzeb. Jako formułę rozliczeń dla doradztwa proponujemy rozliczenie za osobodzień (time & materials).